Істория грошового
обігу України


Історія
Північного
Причoрномор'я
та його монетної справи

Виставки та експозиції

Публікації

Популярні проекти

Керівництво
та адреса
музею


Экспертная комиссия


Назад


   Відкритий лист
Ru  En  Ua  
 


Шановні любителі стародавньої історії України,

Останнім часом в Одеський музей нумізматики надходить багато запитів щодо закриття музейної філії - галереї "Монетний двір" та призупинення багатьох наших проектів - науково-дослідних, видавничих, телевізійних та інших.

Відповідаємо: це зв'язане з дуже серйозною проблемою - відсутністю фінансів. Наприкінці лютого 2014 р. у результаті штучного банкрутства АТ "Брокбізнесбанк" з нашого депозитного рахунку були вкрадені гроші.

Численні звернення до різних інстанцій, включаючи керівників цього процесу президента Порошенка та прем’єр міністра Яценюка із проханням про допомогу в поверненні музейних коштів на підставі реєстру акцептованих вимог кредиторів і чинного законодавства України, на жаль, результату не принесли.

Втративши єдине джерело свого фінансування, музей був змушений згорнути багато своїх програм: ліквідована музейна філія в історичному центрі міста - галерея "Монетний двір", удвічі скорочений режим роботи базової філії, скасовані нові виставки та випуски музейного "Альманаху", екскурсії для організованих груп туристів, учнів українських шкіл і студентів, участь музею у різних наукових конференціях, на невизначений строк відкладені публікації великої наукової праці "Матеріали по нумізматиці й археології стародавнього Північного Причорномор'я" і нових випусків наукового збірника "Вісник Одеського музею нумізматики", скорочена програма телевізійного серіалу "Про що розповіла монета", присвяченого стародавньої історії України, анульована участь музею в сучасному інноваційному проекті Євросоюзу та багато інше.

Протягом усіх 16-и років свого існування наш музей залишався музеєм народним - створеним громадськістю, без допомоги владних структур і підтримки бюджету, який сповідає принципи відкритості й доступності для усіх відвідувачів: вільний вхід і безкоштовне музейне обслуговування. Музей не займається ніякою комерційною діяльністю, а безкорисливо служить людям та українській історичній науці.

Серед численних державних і урядових нагород музею є Почесна грамота Верховної Ради з формулюванням "За особливі заслуги перед Українським народом". Солідне презентаційне видання "Україна, Європа, Світ. Національні лідери", що вийшло до 23-й річниці Незалежності держави, включило Одеський музей нумізматики до Золотого фонду нації.

Однак сьогодні, на жаль, через байдужість влади, ії зневажливого ставлення до історії та культури України наша країна ризикує остаточно втратити свій перший спеціалізований нумізматичний музей, а наш народ - позбавитися значної частки своєї історії. Сьогодні знов побачити галерею "Монетний двір", згадати наші численні проекти можна тільки завдяки архівним відео, що розміщені на нашому каналі в .

З вищезгаданої причини ми приносимо вибачення численним любителям стародавньої історії України як у нашій країні, так і за рубежем, за неможливість продовжувати повноцінну музейну діяльність, видавати нові історичні пам'ятники та знайомити з ними наукові кола й громадськість. Сподіваємось на розуміння тієї складної ситуації, у який опинився наш музей.

З повагою

"02" вересня 2014 р.

Лобода П.Г.
Директор Одеського музею нумізматики
Заслужений працівник культури України

 
© The Odessa Museum of Numismatic 2014.