Карта Північного Причорномор'я

Північно-
Західне Причорномор'я

Таврія

Північно-
Східне Причорномор'я
Назад


  Історія Північного Причoрномор`я та його монетної справи
Ru  En  Ua  
 
Північне Причорномор'я - це єдина обширна область, що об'єднує північне чорноморське і азовське побережжя в географічних межах від гирла Дунаю до Гагрінського хребта Великого Кавказу.

У межах цієї області виділяються три відмінні один від одного райони:

Північно-Західне Причорномор'я - район, в який входять міста-поліси Ольвія, Тiра, Ніконій, а також їх округи;

Таврія - район, що охоплює Південний і Західний Крим, з центром в Херсонесу;

Північно-Східне Причорномор'я - район, що включає в себе Східний Крим, Приазов'я і північнокавказьке побережжя Чорного моря до виходу у море Гагрінського хребта.

Заселення Північного Причорномор'я греками було одним з напрямів їх широкого розселення, яке отримало назву "Великої грецької колонізації" (VIII - VI ст. до н.е.).

У період з VII по IVст. до н.е. на обширній території від гирла Дунаю до Геленджікської бухти вздовж чорноморо-азовського побережжя сформувалася зона античної державності, що знаходилася в сусідстві з численними варварськими племенами. Антична цивілізація, постійно модифікуючись, проіснувала тут майже тисячу років (до IV ст.н.э.).

Політична історія Північного Причорномор'я звичайно ділиться на чотири періоди:

1. Незалежний розвиток - з моменту виникнення античних держав в регіоні до кінця II ст.до н.э.;

2. Короткочасний період об'єднання всіх причорноморських держав в рамках понтiйської держави Мітрідата VI Евпатора - кінець II - середина I ст.до н.е.;

3. Період римського впливу - з середини I ст.до н.е. до розгрому античних держав Північного Понта союзом варварських племен, очолюваних готами (середина III ст.н.е.);

4. Період остаточного занепаду і загибелі античних держав Північного Причорноморья - друга половина III - IV ст. н.е.© The Odessa Museum of Numismatic 2000.